Zvedání motorky

Určitě jste všichni někdy pocítili absenci centrálního stojanu při opravách a údržbě. Já používám pro rychlé zvedání motorky (např. při mytí) zvedák (obr.1), který jsem koupil u Louise. Pro větší akce, kdy potřebuji motorku opravdu pořádně zvednout (např. výměna pneu) mám hydraulický zvedák (obr.2). Tady ovšem nastává problém, protože všechny Royal Stary mají převis motoru pod profil rámových trubek. V praxi to znamená, že zvedák dle obr.2 se musí upravit.

Nejjednodušší je použití 4 ks hokejových puků, umístěných na kraje zvedáku (obr.3). Je nutno dát velký pozor na levou přední stranu, kde je spínač bočního stajánku (obr.4) a příslušný puk upravit dle obr.5.

Kolegové v USA vymysleli adaptér na zvedák (obr.6), který se nejprve upevní na motorku do otvorů pro dodatečnou montáž centrálního stojanu a pak již nic nebrání zvednutí motorky hydraulickým zvedákem (obr.2). Tento adaptér dále vylepšili o demontovatelné nohy (obr.7), takže lze zvedákem vyjet a mít motorku na pevném stojanu. Nicméně jsem již zachytil informace o tom, že jeden uživatel tohoto adaptéru odjel z garáže i s adaptérem na motorce. Tato úsměvná historka mě přesvědčila o tom, že tudy nevede správná cesta.

Proto v současné době pracuji na novém adaptéru, který se nemontuje na motorku, ale vkládá se přímo na zvedák.

obr.1 obr.2 obr.3 obr.4 obr.5

obr.1

obr.2

obr.3

obr.4

obr.5

obr.6 obr.7

obr.6

obr.7

Horác

Společnost Montplast se specializuje na výrobu a montáž zastřešení bazénů. Zastřešení bazénů se vyrábí ze systémových hliníkových profilů, opatřených povrchovou úpravou. SKUTRPORTAL - vše o skútrech.